EN

Sztuka

Skąd moje zamiłowanie do sztuki i dlaczego poświęcam jej miejsce na stronie dedykowanej aranżacji wnętrz? Obie dziedziny są ze sobą w bardzo przyjaznych relacjach i w obu kluczowe znaczenie ma proces kreacji, myśli twórczej, której efektem jest dzieło materialne. Ponadto, cały czas poruszamy się w obszarze szeroko rozumianego piękna w różnych jego aspektach i odmianach. Dzieła sztuki w połączeniu z designerskimi meblami i oświetleniem cudownie się we wnętrzach przenikają i budują w domu niepowtarzalny klimat. Zaproszenie sztuki do domowych wnętrz nadaje im wyjątkowości i oryginalności.

Pamiętajmy jednak, że sztuka ma nam się przede wszystkim podobać, cieszyć nas każdego dnia, odwoływać się do naszych emocji i wspomnień. Każdy z nas w doborze malarstwa, fotografii czy porcelany do domowych wnętrz powinien być wierny swojemu poczuciu piękna. Bez takiego podejścia sztuka nigdy na stałe nie zagości w naszym sercu.

Moja osobista przygoda ze sztuką, spotkania z wyjątkowymi artystami i antykwariuszami, zaowocowały powołaniem do życia prywatnej Galerii Ornament, do której odwiedzenia serdecznie Państwa zapraszam.

Więcej na www.galeriaornament.com